 |

Het nieuwe Pompidou Centrum Metz in Oostelijk FrankrijkParijs maakte een gewaagde beweging in 1977 door een modern kunstmuseum te bouwen dat in grote multicoloured pijpen in het hart van de stad wordt verpakt.
Nu, plant de Franse kunstoverheid een andere dappere handeling: een satelliet van het Centrum Pompidou dat als de hoed van een Chinese boer kijkt.
Het Pompidou Centrum Metz in oostelijk Frankrijk, gepast om in 2008 te openen, zal roterende tentoonstellingen van de 56.000 van het museum sterke inzameling tonen.
De slechts ongeveer 1.300 werken kunnen in één keer in het museum van Parijs worden getoond.
Het Louvre volgt kostuum met plannen om een zustermuseum in de noordelijke stad van Lens in 2009 te openen.
De rubriek het de drie-mens van nieuwe Pompidou ontwerpteam is het met een prijs bekroonde Japanse Verbod van architectenShigeru, dat inspiratie van een kegelbamboehoed trok.
„ik kocht de hoed zes jaar geleden in een Chinese klerenwinkel in Parijs toen ik reeds over ideeën voor daken dacht,“ hij zei.
Het dak van het museum van Metz zal toenemen tot een rond gemaakte piek bij de bovenkant en zal een zacht gegolfte rand hebben.
Het zal boven op een galerijruimte van 10.000 sq meter (32.800 sq voet) zitten die, als Parijs Pompidou, muren en panorama's met panelen zalbekleed hebben.
De bouw van het nieuwe museum moet in Januari 2006, met het prijskaartje beginnen geschat op 35.5m (£25m), het bovengenoemde museum.
Het project zal door lokale, regionale en nationale overheidsbegrotingen worden gefinancierd.
more: www.guardian.co.uk/arts/news/sto... (257)
August 10, 2005 | Viewed 31,026 time(s)
|
 |